Categories НовиниПублікації

Дитячі іграшки труїли херсонську малечу свинцем

Перед новорічними святами батьки хочуть порадувати своїх дітей новими та цікавими іграшками. Проте іграшки мають бути не лише яскравими, але і безпечними.

Протягом трьох кварталів 2019 року Управління захисту споживачів проводила планові перевірки дитячих ігор та іграшок з відбором зразків для проведення лабораторних досліджень на відповідність вимогам Закону України  «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018року № 151.

Відібрано 12 зразків дитячих іграшок, з яких 9 зразків (75%) результатами експертизи (випробування), проведеного Державним підприємством «Укрметртестстандарт», не відповідали вимогам нормативних документів.

За результатами лабораторних випробувань дитячі іграшки   не відповідали Технічному регламенту безпечності іграшок, Технічному регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 року № 139, а саме:

 1. Іграшка «Міксер», ТМ «LOL SURPRISE» (виробник Китай) за вмістом свинцю не відповідає вимогам Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 року № 139, а саме перевищення масової частки свинцю, мг/кг за результатами випробування: 168000, відповідно до нормативних документів: не більше 1000 (іграшка становить високий рівень загрози).
 2. Іграшка «Пульт», ТМ «HOLA» (виробник Гонг Конг) не відповідає вимогам: пп. 19, 37, Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 року № 151. На іграшці не зазначено найменування та адреса імпортера чи зареєстрованої торговельної марки.  Іграшка повинна мати попередження щодо передбачуваного використання іграшки, яке зумовлено її функцією, розміром та характеристиками. На етикетку прикріплену до пакування іграшки нанесене чітко видиме , розбірливе, зрозуміле та точне попередження. Попередженням повинні передувати слова «Увага» або «Попередження». Слово «Увага» або «Попередження» відсутні (іграшка становить високий рівень загрози). За маркованням не відповідає вимогам п. 7.1 EN 71-1:2014, ДСТУ EN 71-1:2016 (EN 71-1:2014, IDT) «Безпечність іграшок. Частина 1. Механічні та фізичні властивості». За вмістом свинцю не відповідає вимогам Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 року № 139, а саме масова частка свинцю не повинна перевищувати 1000 мг/кг, за результатами випробувань 35000 мг/кг.

Повідомлення про дитячі іграшки, які становить серйозний ризик та/або не відповідають встановленим вимогам, розміщені на офіційному веб-сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, де створено та постійно наповнюється колонка-розділ для інформування споживачів https://dpss-ks.gov.ua/informaciya-dlya-spozhivacha

Головне Управління Держпродспоживслужби в Херсонській області

зазначає, що при придбанні дитячих іграшок слід звертати увагу на маркування. На пакуванні має бути зазначено:

 • знак відповідності технічним регламентам;
 • товарний знак підприємства-виробника або його представника;
 • найменування та місцезнаходження виробника, імпортера;
 • позначення типу, номера партії, серійного номера чи моделі або іншого елемента, що дає змогу їх ідентифікувати;
 • попереджувальні написи із коротким поясненням небезпеки;
 • обов’язково додається інструкція з експлуатації, схема користування, які надруковані на упаковці, на окремому листі або у вигляді брошури. В інструкції, схемі по користуванню іграшками, іграми або на споживчій упаковці повинні бути вказані правила та види обробки іграшок – (миття, чищення, дезінфекція та їх утилізація в разі потреби).
 • графічний попереджувальний символ позначення віку у вигляді кола, в якому намальований контур обличчя та вказана вікова група.

При покупці іграшки звертайте увагу:

 • чи достатньо іграшка міцна, чи не має вона ушкоджень, чи міцно приєднані дрібні деталі;
 • чи безпечна конструкція іграшки: відсутність ріжучих країв, гострих кінців, вузьких отворів;
 • чи не перезнімається фарба, що покриває іграшку;
 • чи немає різкого і неприємного запаху;
 • чи відповідає іграшка віку дитини.

Якщо ви не знайшли маркування на іграшці, то такий товар краще не купувати. Особливо, коли іграшка має різкий запах та інші видимі дефекти.

Прес-служа Головного управління Держпродспоживслужби  у Херсонській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *