Categories БлогЯ маю право

Знай своє право на землю. Договір оренди земельної ділянки

Міністерство юстиції України разом з Онлайн-будинком юстиції за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» презентувало третій відеоролик із серії інформаційно-навчальних роликів «Знай своє право на землю». Новий випуск присвячений порядку укладення, розірвання та внесення змін до умов договору оренди земельної ділянки.

Під час перегляду відеоматеріалів власники земельних на ділі зможуть ознайомитися з правами, які їм гарантує держава, та навчитися захищати ці права у відносинах з фермерами та аграрними підприємствами, що використовують їх землі.

Зокрема, Міністр юстиції Павло Петренко проінформув, хто може бути орендарем земельної ділянки та які кроки необхідно зробити для оформлення відносин між фермером та власником земельної ділянки. Він повідомив, які потрібно мати документи, аби оформити договір оренди земельного паю та не стати заручником недобросовісного контрагента, а також яку форму може мати договір оренди землі. Так, Урядом України затверджено типовий договір, який має бути оформлений в письмовій формі та зареєстрований в державному реєстрі речових прав.

У відеоролику роз’яснені питання про істотні умови, які повинен містити договір оренди земельної ділянки, та наслідки неналежного виконання орендарем цього договору.

Крім того, з цього інформаційно-навчального ролику громадяни дізнаються:

який строк дії договору оренди землі, зокрема ділянок сільськогосподарського призначення;
як відбувається зміна умов договору оренди землі;
які існують підстави припинення чи розірвання договору оренди землі;
що необхідно для розірвання договору за згодою сторін;
за яких умов договір може бути розірваний достроково за рішенням суду;
які вимоги складання позовної заяви.
Фахівці Мін’юсту нагадали, що право оренди земельної ділянки може бути об’єктом відчуження, у тому числі продаватися на земельних торгах, а також бути предметом застави, передаватися у спадок, крім встановлених законодавством випадків. Особа, яка управляє спадщиною, у складі якої є земельна ділянка сільськогосподарського призначення, що не перебуває в оренді, має право передати таку ділянку в оренду на строк до моменту державної реєстрації права власності спадкоємця на таку земельну ділянку або до набрання законної сили рішенням суду про визнання спадщини відумерлою, про що обов’язково зазначається у договорі оренди земельної ділянки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *