Categories Без рубрикиПублікації

В’їзд іноземців в АР Крим

     Український Крим завжди приваблював туристів зі всього світу, і зараз, не зважаючи на анексію, є чимало іноземців бажаючих побувати на півострові. Проте, з червня 2015 року в’їзд та виїзд іноземців і осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію України здійснюється виключно за спеціальним дозволом, який видає Державна міграційна служба. Громадяни України можуть вільно відвідувати  АР Крим за внутрішнім паспортом, або документами передбаченими законодавством.

З початку року УДМС України в Херсонській області  було видано 290 спеціальних дозволів для відвідування АР Крим, з них 225 одноразових та 65 багаторазових.

Хто з іноземців має право відвідувати Крим

  1. Іноземці, які мають близьких родичів, або членів сім’ї одного з подружжя;
  2. Якщо на території заходяться поховання близьких родичів або членів сім’ї одного з подружжя;
  3. Якщо сталась смерть близьких родичів або членів сім’ї одного з подружжя іноземця;
  4. Здійснення дипломатичних та консульських функцій в рамках діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна, провадження діяльності іншими міжнародними урядовими організаціями та неурядовими організаціями інших держав. Спеціальний дозвіл видається виключно за клопотанням або погодженням з МЗС;
  5. Необхідність журналістської діяльності (за клопотанням або погодженням з МІП);
  6. Необхідність проповідування релігійних віровчень, обрядів чи задоволення релігійних потреб (за клопотанням або погодженням з Мінкультури);
  7. Іноземцям, місце проживання яких зареєстровано в АР Крим;
  8. Участь у заходах Меджлісу кримськотатарського народу;
  9. Надання правового захисту особам, права та інтереси яких порушено незаконними органами влади (за клопотанням або погодженням із МТОТ, яке інформує МЗС);
  10. Провадження діяльності незалежними правозахисними місіями (за клопотанням або погодженням із МТОТ, яке інформує МЗС).

Як отримати послугу

Спеціальний дозвіл оформлюють  впродовж 5 робочих днів територіальні органи Державної міграційної служби за місцем перебування іноземця чи особи без громадянства. Спецдозвіл може бути одноразовим або багаторазовим, термін його дії не може перевищувати визначений законодавством строк перебування іноземця в Україні.

Спеціальний дозвіл для багаторазового відвідування АР Крим видається на 1 рік іноземцям, що здійснюють дипломатичні та консульські функції та які проживають в Криму на підставі посвідки про постійне проживання та зареєстровані на півострові.

Важливо!

В’їзд в АР Крим та виїзд з нього можливий лише через материкову частину України через контрольні пункти: «Каланчак», «Чаплинка» та «Чонгар».  

Управління Державної міграційної служби України в Херсонській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *