Categories НовиниПублікації

Підприємців Херсонщини оштрафували на 123 тисячі за рекламу

Сектором контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області за 2019 рік відкрито 126 справ за фактами порушень вимог рекламного законодавства. За результатами розгляду справ застосовані штрафні санкції у сумі 122 тис. 997 грн.

Відповідно до частини 8 статті 27 Закону України «Про рекламу» 3 справи були надіслані до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів для прийняття рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу у розмірі 33800 грн.

За порушення статті 21 Закону України «Про рекламу» щодо реклами лікарських засобів, медичних виробів, методів профілактика, діагностики, лікування і реабілітації накладено штрафні санкції на суму 19380 грн.

Протягом звітного періоду розглядались справи щодо порушення частини 5 статті 8 Закону України «Про рекламу» (про знижки на товари та розпродажі ) та прийнято 44 рішення про накладення штрафних санкцій на загальну суму 29824  грн.

Також відкриті 2 справи щодо друкованих засобах масової інформації за порушення законодавства про рекламу. Загальна сума штрафних санкцій складає 7180 грн.

Прийнято 9 рішень про визнання реклами недобросовісною, та надано 14 приписів про усунення порушень розповсюджувачам реклами.

Протягом 2019 року спеціалісти сектору взяли участь у «круглих столах», що проходили у Новій Каховці та Херсоні. Проводились вони з суб’єктами господарювання, Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Херсонській області, громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування. Темою обговорення було: «Державний контроль за додержанням законодавства про рекламу в частині встановленого законодавством порядку розповсюдження та розміщення реклами».

Прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби у Херсонській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *